Salsa Tanečný kurz
Salsa

Najobľúbenejším latinsko-americkým párovým tancom je bezpochyby Salsa. Čarovný rytmický tanec vás uchváti svojou energiou aj temperamentom. Tanečná škola NEXUM vám ponúka neobyčajný zážitok v najpopulárnejšom kubánskom tanci. Z hudobného hľadiska je salsa komplexnou zmesou historických kubánskych tanečných foriem. Energia a vitalita americkej hudobnej scény a jej jazzových a rockových tradícií boli zmiešané do tohto bohatého koktailu rytmov.

Tento tanec vznikol v New Yorku. Ide o akúsi zlúčeninu Puertorikánskych, Dominikánskych a Kubánskych tancov, ktoré boli populárne v nočných kluboch San Juany a Havany do konca 50. rokov. Salsa teda vznikla z kasína, mamba, pachangy a amerických jazzových tancov.

Primárne za zrodom salsy stoja puertoričania žijúci v New Yorku v 60. a 70. rokoch. Práve preto existuje dnes Salsa Kubana, Salsa Dominicana, Salsa Puerto Rico, Salsa Kolumbiana, Salsa L.A. a Salsa New York style.

Pre salsa hudbu je typický zvuk kláve – ide o vyklepkávanie špecifického rytmu salsy pomocou dvoch drevených paličiek. Ak sa vám tento rytmus vryje do uší, ostane tam navždy.

Salsa je sama osebe veľmi energický, veselý tanec, ktorý sa dá tancovať párovo alebo aj osamote. V párovom tancovaní salsy vedie muž ženu, pričom ju drží v stredne pevnom držaní. Striedajú sa otvorené a zatvorené tanečné pozície. Základným krokom je pre prevádzanie partnerky po tanečnom parkete je krok zvaný CROSS BODY LEAD. Pre mužov začína každý krok na ľavú a pre ženy na pravú nohu.

Ak sa chcete naučiť tancovať salsu, môžete sa prihlásiť na súkromné hodiny alebo na Latino Lady alebo Salsa Lady, na ktorom partnera na tanec nepotrebujete, čo je oproti ostatným párovým salsa kurzom výhoda.

 

Salsa Tanečný Kurz v Tanečnej škole NEXUM učíme v Nitre – naša ponuka:

  • Salsa pre začiatočníkov
  • Salsa pre mierne pokročilých
  • Salsa pre stredne pokročilých

 

Informácie o krúžku:

  • začíname od januára 2023
  • trvanie lekcie 60 minút
  • oblečenie pohodlné, topánky

 

Klikni na Ponuka JANUÁROVÝCH ZÁPISOV

 

Kedypozri ROZVRH

 

Členský poplatok: pozri CENNÍK

 

Postup prihlásenia:

  • kliknite na PRIHLÁŠKA a vyplňte údaje o dieťati a zákonnom zástupcovi a prihláste sa
  • po prihlásení vám príde potvrdzovací mail s platobnými údajmi
  • V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme.

 

Tanečná škola NEXUM, o.z.

Mail: info@tsnexum.sk

Mobil: 0910 757 376

Pozri aj:

Lektori