Salsa Tanečný kurz
Salsa

Tanečná škola NEXUM pripravila pre Vás skutočnú exkluzívnu novinku

Salsa/Bachata so známym spevákom, rodeným kubáncom LAZAROM v NITRE v OC MAX

 • pondelky od 18.00 Salsa od 1.5.
 • pondelky od 19.00 Bachata od 24.4.

Salsa/Bachata s LAZAROM v Topoľčanoch posúvame zapisovanie  od 12.4. v 365 GYMe

 • stredy od 18.30 začiatočníci/mierne pokročilí salsa/bachata

Salsa a Kizomba stredne pokročilí s Carlosom Mirandom v Nitre OC MAX

 • utorky od 19:00 Salsa od 2.5.
 • utorky od 20:00 Kizomba od 2.5.

Neváhaj a staň sa členom NEXUM Family

Kedypozri ROZVRH

Členský poplatok: pozri CENNÍK

 

Postup prihlásenia:

 • kliknite na PRIHLÁŠKA a vyplňte údaje o dieťati a zákonnom zástupcovi a prihláste sa
 • po prihlásení vám príde potvrdzovací mail s platobnými údajmi
 • V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme.

 

Najobľúbenejším latinsko-americkým párovým tancom je bezpochyby Salsa. Čarovný rytmický tanec vás uchváti svojou energiou aj temperamentom. Tanečná škola NEXUM vám ponúka neobyčajný zážitok v najpopulárnejšom kubánskom tanci. Z hudobného hľadiska je salsa komplexnou zmesou historických kubánskych tanečných foriem. Energia a vitalita americkej hudobnej scény a jej jazzových a rockových tradícií boli zmiešané do tohto bohatého koktailu rytmov.

Tento tanec vznikol v New Yorku. Ide o akúsi zlúčeninu Puertorikánskych, Dominikánskych a Kubánskych tancov, ktoré boli populárne v nočných kluboch San Juany a Havany do konca 50. rokov. Salsa teda vznikla z kasína, mamba, pachangy a amerických jazzových tancov.

Primárne za zrodom salsy stoja puertoričania žijúci v New Yorku v 60. a 70. rokoch. Práve preto existuje dnes Salsa Kubana, Salsa Dominicana, Salsa Puerto Rico, Salsa Kolumbiana, Salsa L.A. a Salsa New York style.

Pre salsa hudbu je typický zvuk kláve – ide o vyklepkávanie špecifického rytmu salsy pomocou dvoch drevených paličiek. Ak sa vám tento rytmus vryje do uší, ostane tam navždy.

Salsa je sama osebe veľmi energický, veselý tanec, ktorý sa dá tancovať párovo alebo aj osamote. V párovom tancovaní salsy vedie muž ženu, pričom ju drží v stredne pevnom držaní. Striedajú sa otvorené a zatvorené tanečné pozície. Základným krokom je pre prevádzanie partnerky po tanečnom parkete je krok zvaný CROSS BODY LEAD. Pre mužov začína každý krok na ľavú a pre ženy na pravú nohu.

Ak sa chcete naučiť tancovať salsu, môžete sa prihlásiť na súkromné hodiny alebo na Latino Lady alebo Salsa Lady, na ktorom partnera na tanec nepotrebujete, čo je oproti ostatným párovým salsa kurzom výhoda.

 

Informácie o krúžku:

 • začíname od 6.3. 2023
 • trvanie lekcie 60 minút
 • oblečenie pohodlné, topánky

 

 

Tanečná škola NEXUM, o.z.

Mail: info@tsnexum.sk

Mobil: 0910 757 376

Pozri aj:

Lektori