Prvé výročie s NEXUMom sa blíži!

Ťažké začiatky, no spoločne sme to zvládli. Ako vyzeral prvý rok v NEXUM-e?!

 

NEXUM otvoril svoje brány už v lete 2022. Nitru priam ohnivo roztancoval a viete čo? Ochvíľu to bude prvé výročie úžasného tanečného roka s NEXUM-om, ktorý sa niesol v znamení nových zážitkov, driny, sĺz radostí a endorfínov!

 

Rok TIgra, ako uvádza čínsky horoskop, bol pre zakladateľa Juraja Ilečka naozaj revolučný. Stál pred obrovskou výzvou, ktorú však s pomocou svojich kamarátov a rodiny zvládol na výbornú. Všetko začalo hľadaním vhodných priestorov s príjemnou atmosférou, aby sa tanečníci cítili na hodinách tanca komfortne. Potom prišlo na rad starostlivé vyberanie ďalších zamestnancov, no a po strastiach kľukatej cesty k lepším zajtrajškom a hlavne po úsilí všetkých, čo pevne verili a stále veria v tento nádherný projekt (pri rekonštrukcii priestranných sál a celého sídla školy výrazne pomohli šikovné ruky a múdre hlavy rodičov našich tanečníkov, za čo sme im nesmierne vďační), konečne prišiel ten dlho očakávaný vytúžený cieľ – otvorenie tanečnej školy NEXUM, spojenie hudby a pohybu! Nakoniec vďaka vynikajúcim akciám, magickým tančiarniam, intenzívnym kurzom aj mimo Nitry či zábavným detským táborom tanečná škola postupne získala svoj novovytvorený charakter a naplnila zmysel svojho vzniku – priniesť ľuďom úsmev na tvári a hrejivý pocit v srdiečku!

 

Ako vnímajú rok s NEXUMOM naši lektori?

 

Liana Makkošová:Zo začiatku to bolo samozrejme ťažké, najskôr sme nevedeli, kto bude učiť, čo sa bude učiť, či bude vôbec záujem, no postupne sme našli priestory, samy sme si ich zariadili, dokonca sme maľovali, nahadzovali podlahy či skladali kuchyňu, zariaďovali šatne, a neskôr aj otvorili. Stala sa z nás naozajstná NEXUM Family, ktorá si vo všetkom pomáha a vlastnoručne dotvára priestory NEXUM-u.“

 

Michaela Haspra: „Všetci sme tu ako doma a nevieme si tanec predstaviť nikde inde. Máme jedno stále miesto a aj spolu s ostatnými lektormi, s Jurajom či celkovo v rámci tančiarní, akcií a pravidelných hodín sme si to tu veľmi dobre vybudovali. Starí aj noví klienti sa k nám vracajú a pridávajú sa a tešíme sa z toho, čo všetko sme spolu dokázali.“

 

A viete čo je tiež hrozne super? Aj samotní lektori vidia vďaka NEXUMU rozdiel vo svojom osobnom i profesionálnom živote. Priznali, že NEXUM im dodáva úžasné možnosti kariérneho rastu a osobnostného rozvoja, nové priateľstvá plné podpory taktiež nie sú výnimkou. Kolegovia rôznych tanečných štýlov sa navzájom povzbudzujú na súťažiach a zverenci sú vedení okrem práce na sebe aj ku komunitnému životu.

 

Dni, týždne a mesiace driny tanečných nadšencov priniesla na konto tanečnej školy aj veľa triumfov, netrvalo dlho a NEXUM zožal úspech aj vo svete súťaží. „Veľmi veľký úspech, za mňa, bola kvalifikácia troch párov zo spoločenských tancov na Majstrovstvá Slovenska, kde je nová podmienka mať vytancovanú kategóriu B a našim párom sa to podarilo. Jeden pár, konkrétne Palo s Tami v štandardných tancoch skončili v semifinále,“ prezradila Liana Makkošová, lektorka spoločenských tancov, „ale samozrejme teší nás každý jeden úspech, decká chodia na súťaže dostávajú sa do finálových kôl, obsadzujú prvé, druhé či tretie miesta, no najviac nás teší to, že to nie je pre nich len šport, ale hlavne, že z toho majú radosť, a nechodia k nám len kvôli dosiahnutiu výsledkov. Majú tu kamarátov, môžu sa tu odreagovať, nie je to pre nich povinnosť ale hlavne zábava.“

 

A čo novinky? Momentálne už čerstvo prebiehajú Mini Disco Show s našimi maskotmi pre najmenších, rozbehla sa aj ponuka programov pre oslavy, ktoré klientom pomôžeme zorganizovať a čo sa týka tanečného sveta, reprezentácia sa usilovne pripravuje na ďalšie majstrovstvá v plesových choreografiách a následnú očakávanú kvalifikáciu na majstrovstvá Slovenska a Európy v Show Dance. Ďalej, pomimo pravidelných zumba a fitness hodín sa bude pokračovať v úžasne energických víkendových eventoch a aj naďalej sa môžete tešiť na širokú ponuku tanečných štýlov a cvičení. Do éteru taktiež prichádza exkluzívna kubánska Salsa, Bachata a Tango Argentíno. Postrehli ste aj pripravované tanečné detské vystúpenia či najnovší úspech našej lektorky HipHopu?  O všetkom Vás budeme informovať čoskoro, no máte sa naozaj na čo tešiť!

 

Ľudské prejavy náklonnosti a pocity spolupatričnosti sú silné elementy našich životov. Keď sa osoby s rovnakým cítením spoja, dokážu vytvoriť svojpomocne, vlastnými rukami, naozaj veľké divy. NEXUM sa tak stal druhým domovom pre všetkých tanečníkov, lektorov, klientov či zamestnancov.  Láska, priateľstvo a pochopenie sú hlavnými zložkami NEXUM Family, v ktorej sa nikto necíti byť sám. Život je krátky a je krajšie ho prežiť po boku niekoho. Pre nás je to NEXUM. Je to pýcha, ktorú sa oplatí budovať a bojovať za ňu.

L.I.